Aidu Veemaa


Aidu Veemaa on suletud Aidu põlevkivikarjääri rajatav spordi- ja vabaajakeskus, mille südameks on rahvusvahelistele nõuetele vastav sõudekanal, veresoonteks kümneid kilomeetreid tehisveekogusid ning kõike seda hoiab elavana vee peal, vee sees ja vee ääres toimuvad aktiivsed tegevused: sõudmine, aerutamine, veemoto, sukeldumine, purjetamine, matkamine jms. Lühidalt – Aidu Veemaa on parim paik maailmatasemel spordivõistlustele ning kõigile, kes peavad lugu aktiivsest puhkusest.

2009 detsembrikuus allkirjastasid huvitatud osapooled Eesti Olümpiakomitees ühiste kavatsuste protokolli ala arendamiseks. 2010 valmis "Aidu sõudekanali ja veespordi- ning vabaajakeskuse välja arendamise kava". 2011 kehtestati ala teemaplaneering ning Maidla vald (tänane Lüganuse vald), Eesti Olümpiakomitee, Eesti Sõudeliit, Eesti Aerutamisföderatsioon ning Eesti Veemotoliit asutasid sihtasutuse Aidu Veespordikeskus, mille eesmärgiks on kaasaegse veespordi- ja vabajakeskuse välja arendamine.

2017 juulikuus sai projekt “Aidu veespordi- ja vabaajakeskuse arendamine” positiivse rahastuse otsuse Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt. 

Projekti raames on plaanis aastaks 2020 endise põlevkivikarjääri tehismaastikule rajada ainulaadne külastusatraktsioon “Aidu Veemaa”, mis ühendab tipptasemel veespordi ja mitmekesised vabaaja aktiivse veetmise võimalused.

Vaade endisele Aidu karjäärile praegu: http://www.taevakaamera.ee/360/aidu.html


Kohtumiseni Aidus!

Martin Ilumets
SA Aidu Veespordikeskuse nõukogu esimees