2017 juulikuus sai projekt “Aidu veespordi- ja vabaajakeskuse arendamine” positiivse rahastuse otsuse Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt. Projekti raames on plaanis aastaks 2022 endise põlevkivikarjääri tehismaastikule rajada ainulaadne külastusatraktsioon Aidu veemaa, mis ühendab tipptasemel veespordi ja aktiivse puhkuse võimalused. Aidu veemaa loomisega kasutatakse ära olemasolev tehismaastik ja sinna rajatud sõude- ning aerutamiskanal. Võetakse kasutusele unikaalne tööstuspärand ning muudetakse see ainulaadseks veeseikluste paigaks.

Lisaks veespordi seiklustele pakutakse Aidus peagi ka toitlustust ning majutusvõimalust. Tunneli kaldale rajatavasse teenindushoonesse tuleb lisaks saunale ja lastetoale ka restoran ning sündmuste korraldamiseks sobivad esindusruumid kuni 100-le külalisele. Ja otse loomulikult on peagi Aidus ka rahvusvahelistele nõuetele vastav finišitorn, et kõik tippspordiüritused saaks väärikalt korraldatud. Rajatav tribüün koos kanaliäärtega mahutab korraga ära kuni 5000 pealtvaatajat.

Aastaks 2024 on Aidu veemaa endisesse põlevkivikarjääri rajatud veespordi- ja vabaajakeskus, mille südameks on rahvusvahelistele nõuetele vastav sõudekanal, veresoonteks kümneid kilomeetreid tehisveekogusid ning kõike seda hoiavad erksana vee peal, vee sees ja vee ääres toimuvad aktiivsed tegevused: sõudmine, aerutamine, veemoto, sukeldumine, purjetamine, matkamine jms. Aidu veemaa aitab realiseerida seni kasutuna seisnud kaevandamisest kurnatud paika, tuues sinna võimaluse tegeleda maailmatasemel veespordiga.

Projekti „Aidu veespordi- ja vabaajakeskuse arendamine“ toetuse suurus 3,7 miljonit eurot Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute toetusmeetmest. Rahastaja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.