Aidu veemaa on endise suletud põlevkivikarjääri tehismaastikule rajatud veespordi- ja vabaajakeskus ning seal pakutavad seiklused kannavad edasi lugu endise karjääriala taassünnist. Kuigi rahvusvahelistele nõuetele vastav spordikeskus valmib aastaks 2024, pakutakse juba praegu Aidus seiklusi nii vee peal, vee sees, kui ka vee ääres.

Aidu veemaa loomisega on Aidu karjääris alanud uus ajajärk, mis on suunatud karjääriala arendamisele ja positiivsele tulevikule. Aidu kadunud külade ja põlevkivi kaevandamise ajastu sümbolina on keskseks ideeks veealune ajaloomaailm, mida tutvustatakse korraldatavate seikluste raames. Tulevik ja tänapäev leiavad aset vee peal ja karjäärialal laiemalt aktiivsete seikluste näol. Veealune ajaloomaailm ja tegevused vee peal moodustavad üheskoos unikaalse Aidu veemaailma. Keskus tutvustab külastajale Aidu põlevkivikaevanduse lugu, alustades karjääri loomisest, sellega kaasnenud mõjust nii inim- kui looduskeskkonnale, kuni karjääri tänaste spordi- ja vabaajavõimalusteni.

Aastaks 2024 valmib Aidu Veespordikeskuse I etapp ja juba lähitulevikus on see parim paik maailmatasemel spordivõistluste korraldamiseks ning ainulaadseid seiklusi pakkuv spordi- ja puhkekoht kõigile neile, kes peavad lugu aktiivsest puhkusest. Aidus on peagi tehismaastikule rajatud unikaalne külastusatraktsioon nii tipptasemel rahvusvaheliste spordiürituste läbiviimiseks kui ka niisama seiklemiseks.

Esmakordselt Aidu veemaale jõudnutel on ülevoolavad emotsioonid garanteeritud. Põhjus on lihtne ja uhke – maailmas on vähe kohti, kus niivõrd eredal kujul toimiksid sümbioosis maa ja vesi, tööstus ja loodus, sport ja kultuur, minevik ja olevik. Aidus on see kõik võimalik.

Vaade Aidu karjäärile praegu: www.taevakaamera.ee/360/aidu